Květen 2006

NIRVANA

30. května 2006 v 18:25 | D
NIRVANA
Nirvana byla populární americká grungeová kapela založena v roce1987ve městě Aberdeen v americkém státě Washington. Jejich hudba byla mixem mezi punkem a alternativním rockem. Tomuto stylu se začalo říkat grunge. Skupina se rozpadla po sebevraždě frontmana skupiny Kurta Cobaina v roce1994. Od svého vzniku prodala tato skupina po celém světě více jak 50 milionů alb.

SYSTEM OF A DOWN SESTAVA-SERJ

30. května 2006 v 18:07 | D
Serj Adam Tankian
Zpěv, klávesy, kytara
Narozen: 21. srpna, 1967/ Beirút, Libanon/ ve znamení Lva
Barva očí: hnědá
Barva vlasů: černá
Výška: 1,83m
Bydliště: Calabasas, Kalifornie (půl hodiny cesty k Daronově vile)
Hobby: basketbal
Poslouchá: hlavně jazz; Thelonious Monk, Chet Baker, Miles Davis, ...
Auto: Mercedes black Benz
Zajímavosti: Je politicky nejaktivnějším členem SOAD. / Vydal sbírku mírumilovné mystické poezie. / Před založením Soil (poté SOAD) byl hlavou softwarové firmy. / Kromě SOAD působí v neziskové politické organizaci Axis Of Justice a spolu s multi-instrumentalistou Artem Tunc Boyaciyanem se podílel na world music projektu Serart. Také založil vlastní vydavatelství Serjical Records. / Zatímco Daron si potrpí na texty spíše jednoduché, Serj píše ty hlubší a složitější. Prý je vegetarián a nesleduje TV ale ja s ním na obědě nebyl a taky jsem nikdy nebyl u něj doma takže ani nevím jak to je s tou televizí.
Výroky: "Svět se dnes víc bojí Bushe než Saddáma."
"t
Informace jsem čerpal ze stránky www.soadfans.wz.cz
Mimochodem je Serj taky mým nejoblíbenějším členem SOAD,a tvoří takovou protiváhu Darona.Podle mě víc nad věcma přemýšlí než je udělá.A taky je podle mě víc nad věcí.To ale neznamená že Darona nesnáším,spíš mě víc sedne Serj.

SYSTEM OF A DOWN po třetí

26. května 2006 v 13:14 | D
Ted se budu pitvat zase v tom jakou hudbu vlastně System of a down hrají.Včechno to je pod slupkou Metalu ale je zde znát i značný vliv Arménské lidové hudby.Možná jsem měl zmínit že všichni členové soad mají Arménské občanství ale pouze Shavo se narodil přímo v Arménii.V jejich prvním albu (System of a down,1998) je znát syrovost a nedozrálost i přesto však je album kvalitní a skladby jeko Know,Sugar,Spiders nebo Darts vám zní v uších ještě hodiny po samotném poslechu.Je to jednoznačně jejich nejtvrdší a nejprovokativnější album.Po tom přišlo druhé album (Toxicity,2001)které je jednoznačně jejich nejlepší album.Zde najdeme jejich nejlepší songy-Chop suey!,Toxicity,Aerials anebo Psycho.Je zde také znát velký vliv Arménského folkloru.Opravdu doporučuji poslechnout i tě co tuhle muziku moc nemusí.Daší album v pořadí (Steal this album!,2002) bylo prostě jenom sbírkou skladeb které se nevešly na Toxicity.Na další alba si museli fanoušci počkat až do března roku 2005 kdy vyšla první část dvojalba Mezmerize-Hypnotize.Protože jsem je zatím jako celek neslyšel tak nemohu soudit ale co jsem slyšel tak Mezmerize ještě ujde (je to přecejen ještě ten starý nářez) ale Hypnotize je až popík.Bohužel je to tak.Takže když to shrnu soad hrají svůj vlastní styl který se nejvíc blíží Metalu ale ve kterém se uplatnují i jiné styly (hlavně Arménská lidová hudba ale i jiné).

Hudba

24. května 2006 v 15:46 | D |  Hudba
Já osobně mám radši hudbu typu rock,metal atd.Mezi oblíbené skupiny patří System of a down,Nirvana,The Offspring....Jinak nepohrdnu ani inteligentní (té je ale málo) popovou hudbou.Vlstně mám z popu oblíbenou jen jednu skupinu-Coldplay.Kdybych měl sestavit top 10 písníček vypadalo by to takhle:
1.Smells like teen spirit(Nirvana)
2.B.Y.O.B(system of a down,dále jen soad)
3.Aerials(soad)
4.Come as you are ( Nirvana)
5.Chop suey!(soad)
6.Hit that (Offspring)
7.Bohemian rapshody(Queen)
8.Toxicity(soad)
9.Enter Sadman(Metallica)
10.Question!(soad)

Knihy(Žebříček)

24. května 2006 v 13:26 | D
Knížky,to je můj další koníček.V knihách jsem dost vybíravý a nečtu všecko.Z toho co jsem přečetl jsem udělal žebříček:
1.Bible
2.Na západní frontě klid
3.Válka s Mloky
4.Duna
5.Děsivé dějiny

Hry (žebříček)

24. května 2006 v 13:24 | D
Hry hraju dlouho. Nejradši mám Strategie ale nepohrdnu žádnou kvalitní hrou.Zde jsem sestavil tabulku 10 nej her co jsem hrál (a dohrál)-
1.Broken Sword 1
2.Rise of Nations (pouze demo plnou scháním)
3.Knights of Honor
4.The Sims + datadisky
5.Stronghold + datadisk
6.Battlefield 1942
7.Sim City (všecky)
8.Gothic 1
9.Codename:Panzers phase 1
10.Operace Flashpoint