Březen 2007

Nirvana jako taneční představení ?!?

29. března 2007 v 16:54 | D

Nirvano, tancuj, vykrúcaj!

Zvětšit obrázek Legenda Kurta Cobaina vynáší i po smrti
Klasické album Nirvany Nevermind má dostat podobu tanečního představení v seattleském divadle, uvedl server NME. Ortodoxní vyznavači grunge hledí na tanečníky s pochopitelnou nedůvěrou.
29.3. 2007 10:24
Spectrum Dance Theater v Seattlu uvede o víkendu první taneční představení založené na desce Nevermind. Choreografii má na starosti Donald Byrd, který pracoval na Broadwayi.
David Alewine a Allison Keppelová mají hrát ústřední role - Kurta Cobaina a jeho ženu Courtney Love. Podrobnosti o představení zatím nejsou k dispozici. "Je to jako, když se díváte na Romea a Julii a říkáte si, kdyby jen počkali... i když to vypadá nesnesitelně, změní se to," popsal své dojmy Byrd.
Některým kritikům ale tyto projekty připadají spíše jako snaha divadelníků vydělat na někom, kdo je mnohem slavnější a významnější než oni. Řada fanoušků bude určitě vnímat jako rouhání, že si Nirvanu přivlastňuje někdo mimo okruh dané subkultury.
Tohle sem náhodou našel na Novinkách. No nevím co si o tom mám myslet.Asi to že je to rouhání že si nirvanu přivlastnuje někdo mimo okruh dané subkultrury (Grunge).

KoRn historie

29. března 2007 v 10:58 | D |  Ostatní kapely
Americká pětice Korn se dala dohromady na počátku roku 1993 v kalifornském městečku Bakersfield z předešlé formace Lapd, k jejímž čtyřem členům byl (místo neschopného pátého vokalisty Richarda Moralese) ze souboru Sex Art zlákán Davis, slyšící také na přezdívku HIV. K mikrofonnímu stojanu se tedy postavil občasný hráč na dudy Jonathan Davis (nar. 18. 1. 1971, Bakersfield, Kalifornie), pět bachratých strun svým "perkusivním" stylem rozechvíval Fieldy (vl. jménem Reginald Arvizu, nar. 2. 10. 1969), sedmistrunné, často velmi podladěné kytary "trestali" Head (vl. jménem Brian Welch, nar. 19. 6. 1970, Torrance, Kalifornie) a Munky (vl. jménem James Shaffer, nar. 6. 6. 1970, Rosedale, Kalifornie), zatímco do bicích bušil David Silveria (nar. 21. 9. 1972, Bakersfiled, Kalifornie). Kapela se pojmenovala KoЯn, tedy kukuřice s hrubkou na začátku, kdy místo písmenka "C" zvolila "K" a také s dětskou chybou se stranově převráceným "R". Tento název byl inspirován hodně oplzlým homosexuálním příběhem o sračce, co po orgasmu jednoho vypadala na jazyku druhého jako kousky kukuřice. Provokující kvintet se vydal na koncertní štaci po níž se ze zapadákova přemístil do Los Angeles. V roce 1994 tato pětičlenná sebranka vyrukovala s eponymním albem naditým pořádnou porcí mixu rapu, hardcoru, hip-hopu, industriálu, funku a metalu. Jonathan ve svých velice osobních autobiografických textech s nevídanou emotivností obnažoval své "zfuckované" astmatické dětství a také permanentní traumata, jež ho doprovázela od dob co přijal místo asistenta coronera a na pitevním stole vídával desítky obětí různých nehod a také násilnických činů. Hudebně posluchače kromě jeho neumělého a o to více prožitého vokálu a mrmlání šokoval především ultrahutný kytarový zvuk s hluboce naladěnými sedmistrunnými kytarami a "kopákovitou" basou.
Po delším turné přišla pětice frustrovaných disharmonických hudebníků v roce 1996 se svým druhým, ještě obludnějším psychopatickým albem "Life is Peachy", jež na jedné straně překvapivě nepostrádalo humorné ingredience v předělávce "Lowrider" a "on the other side" bylo po okraj naplněno totální žumpou, například v kreativně nazvaném titulu "K@#´%!".
Po tradičně obsáhlé šňůře Korn v roce 1998 vyvrhli fošnu "Follow the Leader", jež debutovala na prvním místě prodejní hitparády Billboard Top 200. Korn zaujali především svoji schopnosti vyjádřit naprosté znechucení nad stavem amerického národa. Na této studiovce se ve skladbě "Children of the Korn" podílel raper Ice Cube a v songu "All in the Family" zase hostoval rapující Fred Durst z nu-metalového hybridu Limp Bizkit. O tom, že členové skupiny nejsou necitlivými hovady svědčí na desce zařazená skladba "Justin", jež vznikla poté co Korn vyplnili na popud nadace Make a Wish přání čtrnáctiletého, posledním stádiem rakoviny trpícího fanouška, aby s ním jeho oblíbenci strávili několik minut. Korn nakonec nevyléčitelně nemocného klučinu potěšili svoji několikadenní přítomností. Deska se dobře prodávala i díky dvojici solidně přijatých singlů, písně "Got the Life" a skladbě "Freak on a Leash", jež byla při transformaci do videoklipu částečně obdařena zdařilou kreslenou animaci.
Již po roce se pětice výtečníků z uťáplého zapadákova přihlásila se svým dalším velmi kvalitním albem "Issues". Deska, jejíž obal vznikl podle návrhu vítěze soutěže vyhlášené hudební televizi MTV, rovněž ihned kralovala na špici Billboardu a o nějaký čásek později získala čtyřnásobnou platinu. K nejlépe přijatým titulům z tohoto elpíčka patřil bezesporu singl "Falling Away from Me".
Tři roky nato, poté co se členové "Kukuřice" alespoň z části vypořádali se svými osobními problémy natočili v rozličných studiích své nejdražší "čtyřmilionovo-dolarové" album "Untouchables". Masivní hradba, často o oktávu níže podladěných kytar byla na tomto poměrně hodně melodickém albu doplněna spoustou syntetických zvuků. Tvrdý a úsečný funkový projev basovky byl pro tentokrát nahrazen katastrofickým valivým duněním, jež bylo ještě více umocněno zvukem neuvěřitelně zhutnělých bicích. Zpěv Jonathana Davise prozradil, že se v uplynulých letech nevěnoval jen chlastu, ale také hlasové průpravě. Nová deska kvintetu Korn jednoznačně zařadila tuto kalifornskou formaci k nejenergetičtějším skupinám současnosti.
21. listopadu 2003 skupina Korn vydala nové album "Take a Look In the Mirror", jež bylo ohlášeno singlem "Right Now". Frontman Jonathan Davis změnil v posledních letech životní styl, což se logicky odrazilo na posledních dvou albech. Ten tam je jeho uřvaný a uječený projev vtisknutý do alb "Life is Peachy" a "Follow the Leader". Davis se stále zdokonaluje ve zpěvu a na poslední desce si k mikrofonu přizval rappera Nase.
Kytarista Brian 'Head' Welch odešel od skupiny Korn v únoru 2005. Podle svých slov se chtěl začít aktivně účastnit nedělních bohoslužeb konaných v kostele rodného městečka Bakersfield. Osvícený muzikant chce pro víru získat co nejvíce lidí z řad fanoušků kapely Korn. Kytarista spoluzaložil label Livin' It Records, sponzorovaný křesťanskou organizací Livin' It pro extrémní sporty. Jako první počin se na nové značce mělo ukázat Brianovo sólové album.
Kapela, která za svoji kariéru prodala přes 25 milionů zvukových nosičů (14 milionů jen v USA) vystoupila 30. srpna 2005 v pražské T-Mobile Aréně. 5. prosince 2005 se na pultech objevilo nové album "See You on the Other Side".

Na počátku roku 2007 se za bicí soupravou odešlého Davida Silveria usadil nový bicák, veterán Terry Bozzio, který předtím spolupracoval s Frankem Zappou, Stevem Vaiem, Jeffem Beckem či Mikem Pattonem.
26. června 2007 bude kapela Korn společně s Black Label Society zahřívat publikum v pražské Sazka aréně Ozzymu Osbourneovi. 6. července 2007 Korn vystoupí na festivalu Hodokvas na letišti v Piešťanech..

Muzika,která mě drží při životě

29. března 2007 v 9:34 | D |  Hudba
Protože když to semka chcu vložit to video tak,abyste nemuseli lézt přímo na youtube tak se mě to z nějákýho důvodu smázne a sou s tím akorát problémy tak to semka dám v odkazech.Na některý ty klipy už tady odkazy sou ale to nevadí.
Takže začnu tím co momentálně poslouchám.
Soungarden-Outshined,alternativní video Omlouvám se za špatnou kvalitu,ale oni smazali to,který bylo dobrý a nechali tam to s menší kvalitou (asi protože bylo menší).Jinak je to asi můj nejoblíbenější song od soundgarden.
Soundgarden-The day i tried to live Tuhle si pouštím když je mě smutno (celej den).Neříkám že by mně nejak zvedla náladu,spíš naopak ale aspon mám pocit že v tom nejsu sám,že Chris Cornell se taky tenhle den pokoušel žít.Jinak mě to celkově dost připomíná song od SOAD Lonely Day.No to víte já nadosmrti zůstanu SOADfanem.
Soundgarden-Black hole sun Nejznámnější od Soundgarden.Jenom škoda že je kvůli ní přehlíženo tolik skvělých skladeb.Je to skvělá písnička a ten klip dokonce vyhrál budto grammy nebo nějakou cenu MTV za best hard rock/heavy metal video.Album Superunknown bylo nominováno na grammy za rok 1994 jako nejlepší album ale vyhrál to Bon Jovi což podle mě znásilnění rock n rollu.A aspon sem si udělal obrázek o tom,co je to za sračky.
KoRn-World Up! Tak tahle mě zase hodí do pohody.No je decánko diskofilní ale mě se líbí.Zaposlouchal sem se do toho teprv nedávno po tom co mě kamoš vypálil KoRn Greatests Hits vol.1 .
KoRn-Y'all Want A Single Skvělej song.A ten klip taky.Děj je prostej.KoRni přijdou do obchodu s muzikou a začnou ho demolovat.Ale proč?Protože hudební korporace si většinu zisků z prodeje berou do svých kapes a hudebníkům dávají jenom nějaký drobný (ale ani tak si zřejmě nežijou zle).Doporučuju zhlídnout.
KoRn-Make me bad Tak zase spátky do depky.Je to depresivní písníčka i klip.Vyplývá to i z názvu-Make me bad,to nebude klip kde tancují králíčci s veverkama a zpívají o tom jak se mají fajn a jak se milují.To vážně ne.
Melvins-Revolve Zakladatelé Grunge.Navíc mě tahle písníčka nikdy neomrzí, protože ju 1)nemůžu nikde sehnat 2)si ju nemůžu ani zapamatovat.
Mudhoney-It is us Další Grungisti,Grungeři nebo Grungáči,podle toho jak chcete.Skvělej klip,doporučuju se dodívat až do konce protože to všechno má zajímavý rouzlení.
The Casualties-On city streets Punk,jakej má být.Řekl bych že je to asi jedninej klip od těhhle newyorskejch punkáčů.
UK Subs-C.I.D Pravej anglickej Punk.Je to kratičký.
Sex Pistols-Anarchy in UK Tak.To je prostě klasika.Je to sestříhaný z filmu Sex Pistols-Děs a Běs.Tak co děcka,už víte co je to punk?
Sex Pistols-God Save the Queen Druhá nejznámnější od Pistolí.
Guns n Roses-Knocking on heavens door Není to od GnR ale mě se to líbí v jejich podání.Když sem to slyšel poprvý, přirovnal bych to k prvnímu poslechu Violent Pornography od SOAD.Byl sem naprosto unešenej.
RATM-Sleep now in the fire Moje nejoblíbenější od Rage against the machine.Ale klip je stejně tak dobrej.
RATM-Testify První co jsem slyšel od RATM.Klip kterej se naváží do politiků též nemá chybu.
RATM-Guerilla Radio Skvelá písnička,ale víc se mě líbí ze živáku.Mrkněte se na nějakej koncert a pochopíte.
Horkyže slíže-Atomový Kryt Tak to je poslední.Horkýže mám rád.Spousta lidí je nemusí ale mě se to líbí a je to podle mě nejlepší slovenská kapela.Už se hafo těším na jejich koncert.Na konci klipu se tam objeví i jedna celosvětově známá celebrita.

My generation?

28. března 2007 v 12:50 | D |  Moje názory atd.
Tak jsem si zase po dlouhé době poslechl The Who.A dovedlo mě to k zamyšlení (konkrétně song my generation).Zamyslel jsem se co je to vlastně moje generace.Co nás spojuje?Kdo vlastně je moje generace?Řekl bych že sou to lidi narození od druhé půlky 80 let až do dneška,i když asi spíš tak do roku 2000.Všechny předchozí generace měly nějakej hudební styl,nějakej prostředek revolty vůči systému at už to byli hippies,punkeři nebo grungeři.Přijde mě, že dneska už je to všecko tak komerční,že se akorát dělíme na ty kteří to podporují,na ty co je jim to jedno a na ty keří se vůči tomu vymezují.Možná že to teprve přijde.Ale nechtěl bych aby jako převažující styl mojí (naší) generace bylo Emo.To bych asi těžko snášel.Možná ale nebude.Možná že se najde banda věčně nažranejch,zhulenejch a poblblejch lidí kteří vytvoří něco úplně novýho.Ale to už moc fantazíruju.Každopádně je dobrý se nad tím zamyslet.Až mě k tomu ještě něco napadne tak to doplním.

Moje baskytara

28. března 2007 v 12:27 | D |  Hudba
Takže.Basovku mám to tatovi kterej ju koupil ještě někdy za totáče a nestála ho malej peníz.Je to napodobenina americkýho (no já nevím ale většina kytar se dělá v améru) rickenbakera ale neřeknu vám kterej je to typ protože to 1)nevím 2)se v tom nevyznám.Když sem ju viděl poprvý tak se mě nelíbila.Přišlo mě že vypadá tak nějak divně.No nebyla to láska na první pohled ale po čase sem se zamiloval.I degisn (záměrně napsáno špatně) se mě začal líbit.Tak jsem se pokoušel hrát a dneska už zvládnu něco co připomíná smells like teens spirit (kdo neví od koh to je,ten at vypadne nebo si pročte ty články co tady mám).Jinak si spíš tak brnkám,většinou jenom na jednu strunu.Tak to je všecko.Stejně jsem vždycky chtěl být zpěvák ale tak nějak na to nemám hlas (leda že bych zpíval black nebo death metal ale to bych zachvilu neměl žádnej hlas).Tak tady máte pár fotek ale není to moje basovka,nemám žádný fotky tak se aspon mrkněte jak ten typ vypadá.
Jinak má úplně jiný barvy.To co je na tom obrázku bílý má černý a to co je černý má v barvě dřeva.

Já a muzika

27. března 2007 v 16:00 | D | 
Muzika pro mně znamená hodně.Poslouchám ju denně.Jak vyplývá z minulých článků, mám rád rockovou hudbu.Hudbu dělím na 3 základní proudy-Pop (Střední proud),Rock a Dance (veškerá taneční hudba).Kapely vám říkat nebudu,je toho hodně.Začínal sem na queenech.Pak ke mně přišel internet a já jsem se začal schánět po nějakých těch mp3.První na řadě byla Nirvana ale za čas u mně začala převažovat jiná kapela.A to System Of A Down.Prvně sem v televizi viděl klip Hypnotize,moc mě nezaujal ale jasně převyšoval ty ostatní komerční sračky.Pak ale přišel klip BYOB a ten mě dostal.Od tý doby jsem SOADfan.Tenkrát sem taky ještě poslouchal Offspring.Postupně sem se dostával k dalším a dalším kapelám.Jednu dobu jsem dokonce poslouchal i coldplay!Někdy v květnu jsem se dostal ke grunge.Věděl jsem o tom jenom to že to hrála Nirvana a Pearl Jam (o kterých jsem ale nevěděl nic víc),pak jsem si ale našel všecky důležitý informace (díky dying,rockworld.blog.cz nemá chybu).A propadl jsem tomu.Od tý doby už mám v muzice daleko víc jasno.Postupně jsem objevoval i Punk (I když Sex Pistols neposlouchám díl než od listopadu).A občas sem si poslechl i nějakej ten metálek (Judas Priest,KoRn,SOAD smaozřejmě).Pak jsem v TV viděl Audioslave a přes ty jsem se dostal k další mý osudový kapele,k Rage against the machine.Ty poslouchám asi taky nějak od podzimu.Málem bych zapomněl na AC/DC,do kterých jsem se zaposlouchal na táboře kde měl kamoš CD Back in Black.A samozřejmě ještě před prázninama jsem si poslechl Led Zeppeliny,Black Sbbathy nebo Deep Purple.Poslední dobou se mně začli líbit třeba i Slipknot ale tedka poslouchám hlavně Soundgarden,i když toho od nich moc nemám.A taky KoRny.Jinak se pokouším hrát na basovku s malým úspěchem.Jinak těch kapel poslouchám víc (Guns n Roses,Alice in Chains,Mudhoney.....) komu by se to chtělo všecko psát.Z českých pak ZNC,Visáče,PVA,Totální Nasazení.........
Zakončím to slova rolling stones: ITS ONLY ROCK N ROLL BUT I LIKE IT nebo tak nějak

Tak nějak nevím

27. března 2007 v 15:38 | D |  Blog
Tak nějak nevím co semka dávat,protože vím že semka nemůžu pořád dokola psát to samý.O sobě se mě moc psát nece ale o mých názorech jo jenomže všecky moje články působí tak hrozně nesouvisle a nepřehledně že si moc nevěřím a tak radši kopíruju.Tak si říkám,že už mě chybí nápad, nemám co říct.Říkal sem si že to chce změnu ale já vůbec nevím jakým směrem tak mě zkuste poradit.Já věřím že vás už nebaví to jak nadávám na Emo a na Politiku.Tak mě do komentářů napište čeho byste tady chtěli víc/co vás vedlo k tomu že ste semka vůbec vlezli.Prosím.

nirvana-hole-grunge.blog.cz

24. března 2007 v 8:34 | D |  Ostatní blogy
Na tenhle blog jsem narazil náhodou.Je o veškeré dobré muzice.Vlastně vypadá tak,jak sem si představoval,že by měl vypadat tenhle blog.Určitě se tam mrkněte.

The best of Czech Punk

23. března 2007 v 10:32 | D
THE BEST OF CZECH PUNK
Tohle CD s příšerným obalem ale skvělým obsahem,jsem dostal na Vánoce od kamoša (díky ti romope) a zamiloval jsem si ho.Nejsou zde všechny kapely co hrají punk v ČR.To dá rozum.Kapel je tady 7 (Visáči,Totáči,Šanov,SPS,Banánový Rybičky,Plexis a Kohout plaší smrt) a každá má po dvou songách.Celkem to trvá 37 minut 22 sekund.
1.Čekaní(Visací Zámek)-Celkem zajímavej text.Hudba je taky dobrá,klasičtí Zámci. 7/10
2.Zázraky(Visací Zámek)-Písnička,jak jinak,o zázracích.Text se mě líbí,hlavně refrém-Zázraky se dějí,se dějí jsi doma v teple raději. 9/10
3.Nazi-Czech(Totální Nasazení)-Spíš SKA s bezchybným textem.Nejoblíbenější song na tomhle albu. 10/10
4.Ramapitéci(Totální Nasazení)-Tohle je už PunkSKA (aspon to tak na mě působí).Anarchistckej text.Co dodat. 8/10
5.Prasata(Šanov I)-Tohle je předělaná písnička "kluci a děvčata pěstujte kotata".Celkem se mě líbí. 7/10
6.Děti Ráje(Šanov I)-Tahle se mě líbí.Hlavně hudebně.Text taky není špatnej. 8/10
7.Jsme v hajzlu(SPS)-Jak jinak je to o tom jak to všecko stojí za guvno.Ale zase je taky o tom že by se to mělo zlepšit. 8/10
8.Máma(SPS)-Tuhle mám hodně rád.Je o tom jak punker odejde od rodiny a jde do party punkerů.Refrén nemá chybu. 10/10
9.Plovárna(Banánový Rybičky)-Celkem jednodušší písníčka.Taková nenáročná,pohodová. 7/10
10.Reality Show(Banánový Rybičky)-Tak tohle je už trošku hlubší písníčka.Ale není to jenom o reality show. 9/10
11.Pidilidi(Plexis)-Další můjoblíbenej song.O pidilidech,možná se zdá že ten text musí být o ničem ale opak je pravdou.Je o tom jak si žijou v pohodě a bez násilí. 9/10
12.Čert to vem(Plexis)-Rozjíždí se to jako vlak.Text je o tom co se tady všecko děje,hlavně špatnýho.Hudebně je to taky skvělý. 9/10
13.Kdyby byli lidi(Kohout Plaši Smrt)-Další moje oblíbená.Skvělej text,obzvlášt refrém,ten nemá chybu. 9/10
14.Hospodská(Kohout Plaší Smrt)-Text je o chybách punkerů,o tom jak se někdy chovají atd. Zase bezvadnej refrém. 10/10
Doporučuju si to sehnat.Mě osobně se to hodně líbí.Ačkoli tam hodně kapel chybí,tak je podle mě dobrý to mít.

Fuck Emo

22. března 2007 v 19:39 | D |  Moje názory atd.
Tohle je poslední článek ve kterým se budu zabývat EMEM tak si to užijte.Emo nesnáším z mnoha důvodů.Hlavně proto jak moc je to teďka v modě.Ldi se pak snaží být emo aby byli in a tím pádem se z nich stávají jiní lidi.Snaží se být smutní a pořád brečí.Prostě prototyp Ema.Víte ony existují i pozitivní emoce.To oblíkání mě přijde směšný a asi každej ví proč.Nevidím důvod k tomu mít patku až k hubě a to ještě na černo obarvenou.Já si myslím že brečením se ještě nic nevyřešilo a ani nevyřeší.Tak zkuste taky něco dělat a prosazovat svý názory vy emaři!!!(Sory,vy žádný názory nemáte kromě toho jak vám všici ubližují,jak je všechno nespravedlivý a jak moc se trápíte).Když vám všecko vadí tak aspon řekněte jak si představujete,že by to mohlo fungovat líp!!Ale ne,vy si radši pobrečíte.Je to vaše věc ale pak si na nic nestěžujte.Tím jsem rozebral Emo spíš jako styl oblíkání a chování,tedka se pustím do tý muziky jestli se to tak dá nazvat.
Good Charlotte,MCR,AFI to jsou kapely který moc nemusím (AFI nezní tak hrozně ale když jsem je viděl v TV tak se mě trošku zhoršil názor).Přinde mě to na jedno brdo.Všici se oblíkají stejně a celkem i stejně zní.Je to komerční záležitost která časem odezní ale vadí mě jedna věc.Že říkají že hrajou Punk.Tohle není punk,vážně ne děti.Já vás asi zklamu ale Punk vážně vypadá jinak.Punk to jsou Sex Pistols,Casualites (pardon jestli jsem to napsal špatně),UK Subs,Exploited (To je ale už spíš HCčko) z českých pak N.V.Ú,Visáči,PVA nebo Znouzectnost.Proto se používá výraz Pop Punk,takovej punk co chce vypadat jako punk ale punkem vůbec není.Punk je v protikladu s tímhle stylem ve kterým hraje velkou roli show a megakoncerty.
Mě se to prostě nelíbí.
Doporučuju se mrknout na tenhle song-Fuck Emo od Cheap Sex
Tak a teď všici víte,co si o tom myslím.
A děkuju romopovi za pomoc (Hlavně za ty obrázky)

Nějaký ty vtipy

22. března 2007 v 17:19 | D |  Vtipy atd.
Starej deda hledici z balkonu: "Ty studenti sou dneska tak chudy, kourej jednu cigaretu v peti lidech a jeste se tomu smejou..."
Strakoničák, Brňák a Plzeňák sedí v hospodě. Přijde k nim číšník a ptá se jich co si daj k pití.
Strakoničák: "Já si dám Nektar."
Brňák: "Já si dám Starobrno."
Plzeňák: "Já si dám Colu."
Oni se ho ptají, proč si dal Colu: "Vy jste si nedali pivo, tak ani já si ho nedám
Rozhovor učitele a žáka: "Proč jsi přišel pozdě do školy?"
"Protože jsem vyšel pozdě z domu."
"A proč jsi nepřišel dřív?"
"Protože už bylo pozdě, abych vyšel dřív."
Policajt: - Kde jsi schoval peníze
Tlumočník: - Kde jsi schoval peníze?
Zloděj: - Neřeknu.
Tlumočník: - Neřekne.
Policajt: - Když neřekneš, zavřeme tě na 10 let.
Tlumočník: - Když neřekneš, zavřou tě na 10 let.
Zloděj: - Neřeknu.
Tlumočník: - Neřekne.
Policajt: - Když neřekneš, zastřelíme tě.
Tlumočník: - Když neřekneš, zastřelí tě.
Zloděj: - Zakopal jsem je v kuchyni.
Tlumočník: - Že prý stejně nepoví
Přijdou do baru hokejista a fotbalista. Hokejista praví:
Whisky a led.
Fotbalista se na něho podívá a říká:
Whisky a trávu.
Jestliže dlužíte bance 100 000 Kč, jste ve srabu.
Dlužíte-li bance 1 000 000 000, je ve srabu banka
Microsoft mobil
Produkt určitě vyjímečný, jen stačí zmáčknout Ctrl+Alt+Delete (často používaná klávesová kombinace v operačním systému Windows) a dílo je vykonano! Snad se tento mobil objeví v nejbližší době na našem trhu. Už se jej nemůžeme dočkat!!
O2 nový proud v komunikaci
OU tůůů - opravdu nový proud v komunikaci.

Změna degisnu (záměrně napsáno špatně)

22. března 2007 v 10:56 Blog
Tak sem si říkal že by to chtělo změnu.Mě se tenhle design líbí je těžce retro a vypadá příšerně.Ale moc nevím jak to udělat líp aby to nevypadalo emo,gothic a tak abych nekopíroval jiný blogy.Tak se nedivte jestli se to tady změní,já to budu postupně nějak upravovat.Tak aspon hlasujte v anketě.

Sex Pistols SPUNK

22. března 2007 v 10:14 | D
Sex Pistols SPUNK
Tohle album dostal tatík k vánocům (já sem mu ho vážně nekoupil) ale tedka ho poslouchám hlavně já.Docela mě překvapil protože on je spíš na starou školu (Led Zeppelin,Black Sabbath......).Prý bylo vydaný ještě před never mind the bollocks a je pravda že zní trochu jinak takže to není žádná kompilace (jak sem si zezačátku myslel ale pak sem si uvědomil,že když vydali jejiný album tak by moc nebylo z čeho kompilovat).Myslim že tou dobou ještě Sid nebyl v kapele ale nejsem si jistej.Je to udělaný z demo nahrávek z let 1976 a pár i z roku 1977.
Seventeen-Text je o těžkým životě lidí na okraji společnosti atd. 8/10
Satellite-Ten začátek mě vždycky dostane. 8,5/10
Feelings (No Feelings)-Tady je dobrej hlavně refrém.Akorát mám pocit že johnny má trochu vyschlo v krku. 7/10
Just Me (I wanna be me)-Tady se mě hafo líbí ta melodie.Text je taky skvělej. 9/10
Submission-Tenhle song mě přijde zvukově asi nejpromakanější z celýho alba.Ten pomalej nástup je taky skvělej.Ostatně celá písnička je spíš pomalejší. 9/10
Nookie (Anarchy in UK)-Není nutno představovat.Je to trošku jinak nahraný než na Never Mind the bollocks ale ne nějak drasticky. 10/10
No Future (God Save the Queen)-Další kultovní song.Nevím co k němu napsat,to se musí slyšet. 10/10
Problems-Tuhle písníčku sem nikdy moc neposlouchal,nepřijde mě tak silná jako některý jiný ale každopádně je to pořád kvalita. 6/10
Lots of Fun (Pretty Vacant)-Než se to rozjede tak to chvilu trvá.Pak to ale nemá chybu.Textově se mě líbí asi nejvíc z celýho alba.Moje třetí nejoblíbenější od pistolí. 10/10
Liar-Taky moc hezkej song.Z názvu vyplývá o čem je.O lhaní a o lhářovi. 8/10
Who was It (EMI)-Tady se pouštějí do EMI (vydavatelství,hudební).Jedna z těch nejkultovnějších píniček. 9/10
New York (Looking Fo A Kiss)-Tenhle song jsem nikdy moc neposlouchal.Ale text má dobrej. 6,5/10
BONUS TRACKS:
Anarchy In UK (Denmark street Demo,July 1976)-Taková zpomalená verze normální Anarchy,prostě nuda. 5/10
Pretty Vacant (Denmark street studio,July 76)-Taky zpomalenější verze ale už ne tak drasticky. 10/10
No Fun (Unedited version.Oct 76)-Celkem pohodovej song,sice to není žádná vyalovačka ale mě se líbí. 9/10
Tak to je celý.

Výročí tohohle blogu

21. března 2007 v 8:49 | D |  Blog
Řekl bych,že jsem to výročí už prošvihl ale to nevadí.Za ten rok co tenhle blog mám tak jsem se hodně změnil.A to hodně znamená opravdu hodně.Hlavně v názorech už tedka mám víc jasno ale stejně v tom mám pořád zmatek.Spousta rubrik vznikla a zanikla stejně jako články.Pár lidí semka už přinde aspon jenou za týden což považuju za úspěch.Moc věcí o sobě semka nedávám,takže nikdo nemůže vědět jak moc jsem se změnil.Zajímalo by mně jaký to bude za rok,jestli tady ten blog bude,jestli bude pořád o tom samým nebo jestli se hodně změní.A taky doufám že se ze mně nestane nějakej diskofil nebo hoper.Ale myslím že to nehrozí.Takže do komentářů napište co si myslíte o blogu,o mně,o hudbě nebo o tom jaký je dneska počasí.Já to nějak zkousnu.No nic,myslím že vzhledem k tomu,že oslavencovi je rok to na moc velkou pařbu nevypadá tak vám všem co sem jednou za čas zavítáte moc děkuju.

Kultovní osobnosti (lidi co umřeli a jsou (za to)obdivováni)

21. března 2007 v 8:36 | D |  Moje názory atd.
Kurt Cobain,Symbol Grunge
Tady je to snad jasný.Ten byl kultovní už za svýho života.
Che Guevara (jedinej nemuzikant mezi tady těma ostatníma),Symbol Revoluce.Sice to byl levičák ale mě přijde dobrý hlavně to,že za to co považoval za správný byl ochoten položit i život.Takových lidí už dneska moc není.
Jimi Hendrix,symbol hippies Tady si myslím,že není co dodávat
Sid Vicious,symbol Punku i když vlastně jenom proto,že umřel.
Jim Morrison,symbol Básníka kterej se ale basněma neproslavil.
John Bonham,symbol bigbíťáka v pravým slova smyslu ale on je prostě legenda sama o sobě.
Bon Scott,symbol Rockera kterej si na to jenom nehraje
Bob Marley,symbol rastafariána,reggae a jamajky.Prostě dobrej kořen kterej to měl v hlavě poskládaný.
Keith Moon,symbol sympaťáka co vám není nesympatickej.Pro mně je to jeden z mých 4 nejoblíbenějších bubeníků (Bonham,Grohl,Dolmayan).Vždycky když jsem ho viděl v televizi jak mlátí do těch bubnů kterých tam měl asi 10 tak sem byl fascinovanej.
John Lennon,symbol hesla peace and love.Já Beatles moc nemusím ale John byl podle mě dobrej člověk i když někdy to s tím trochu přeháněl.....
Freddie Mercury,symbol showmana co nikdy nezklame.Já moc nemusím ty věci co queeni dělali v 80 letech.Příjde mě to takový až sračkoidní ale co se freddiemu upřít nedá je to,jakou show uměl udělat na koncertech.Napadlo by vás nosit na koncertě hermelínovej plášt a korunu?
Mrkněte na tohle,je to o bonovi scottovi ale je to udělaný jako trbute pro všecky tyhle blázny co tady sou (dobře,pár jich chybí,pár přebývá ale koho to zajímá??)
Tady to máte na youtube

Mý oblíbený rádia

13. března 2007 v 13:55 | D |  Hudba
V našem regionu se dají poslouchat jenom 2 rádia.Obě dvě sou rockový (jak jinak) a každý je trochu jiný.Začnu radiem HEY!
Radio Hey! bylo první radio co sem poslouchal.Většinou si ho poslechnu když mám chuť na něco staršího,prostě na nějakej starej Hardrock nebo Heavy Metal stare školy.Prostě když mám chuť na klasiku.
AZ radio sem si dřív tolik nepoštěl protože sem nevěděl kde ho naladit.Tedka si ho ale pouštim stejně jako heyko ale spiš když chcu trochu novější a alternativnější muziku.Taky mám takovou haluz že když si ho večer pustím tak tam vždycy chytnu Rage against the machine.

Proč nemám rád MTV

12. března 2007 v 17:14 | D |  Moje názory atd.
MTV nemám rád.Myslím že je každýmu jasný proč ale já to stejně napíšu.Protože nezvládnu psát tak něják celistvě tak to rozepíšu do bodů.
1)Pouštějí tam samej komerční hip hop,nebo takovej ten diskofilní pop (madonna a spol.)
2)Ty klipy tam pouštěj jenom chvilkama mezi těma hnusnejma pořadama o životě celebrit (koho to zajímá?) nebo o tom jak banda nějakejch hoperů tuní auta.
3)Když už tam pustí něco v čem se normálně hraje na kytary tak je to emo,nebo takovej ten pop rock.Jednou za čas se tam dá chytit dobrá neznámá kapela (to by bylo samo o sobě pozitivní) ale problém je v tom že všecky vypadají a znějí stejně.Prostě se nepouštějí do nějákých experimentů.
4)Uvědomujete si co to udělalo s hudbou?Tedka všem de jenom o to jak kdo vypdadá a ne o to co hraje.Jasně klipy jsou fajn ale v hudbě de o hudbu a ne o to kdo má hežčí ksicht.
5)Hlavní důvod kterej každej vidí jsou REKLAMY.Reklamy sou na MTV všude,pomalu i v klipech.Někdy dokonce nerozeznám klip od reklamy.Prostě všem těm lidem říkají co je cool,in atd. prostě s nma manipulujou.Pak se všici divíte co to dneska ty děcka poslouchají.
6)Tohle mě pěkně namíchlo.Jednou sem tam chytil wishlist (takový top 5) Hard rock.Říkal sem si konečně slušná muzika.Na 4 byla Nirvana tak sem si říkal že ta je spíš punk (jo ja vim že je to grunge ale musite se na to divat komerčníma očima) ale to nebylo nic proti tomu že na 3 byli System of a Down (ti hrají tolik stylů že je těžký je zařadit,metal? jo,hardcore? budiž ale hardrock-no nevim),na 2 byla Metallica (upřímně bych tam spíš čekal Black Sabbath nebo AC/DC) ale na 1 byli Slipknot!!!Myslím že to mluví za vše.Ty kapely sou všecky skvělý ale velikáni hardrocku sou Led Zeppelin,Black Sabbath a Deep purple.
7)Řídí se heslem čím novější,tím lepší.Nemám nic proti pokroku ale tohle je extrém.
Tot vše,časem to budu doplnovat o další postřehy.Radši si pusťte nějaky CD vaší oblíbený kapely a čumte do zdi než abyste si pustili MTV.To je jenom přátelská rada.

Den Tibetu

10. března 2007 v 18:00 | D |  Moje názory atd.
Tibet je,jak všici víte,země která trpí pod čínskou komunistickou nadvládou.Celej Tibet je v horách a žijou tam většinou mniši.Čínani ale stejně pro jistotu pozabíjeli pár mnichů.Všechny vlády o tom ale radši mlčí jenom proto aby nepřišli o dobrý vztahy s čínou (hlavně ty obchodní) protože jim de víc o peníze než o lidi.Je to humus.A když někdo projeví solidaritu tak ho za to zdrbou (případ Bursíka).Prostě jim de víc jenom o prachy.Bush jim leze do prdele protože tady může investovat a vydělávat i bez toho aby semka vtrhl s tankama.Já se nechcu rozčilovat tak si du poslechnou Rage aganst the machine nebo soundgarden abych se uklidnil.
Svobodu tibetu,mír světu!!!

Co byste v životě nechtěli slyšet od doktora při operaci

8. března 2007 v 15:49 | D |  Vtipy atd.
Od někud sem to zkopíroval už nevím odkud ale není to z mý hlavy.
 • Neviděli jste někdo moje hodinky?
 • To byla včera jízda. Nevzpomínám si, kdy jsem se naposled takhle opil
 • Sakra! Strana 47 v příručce chybí!
 • Tak, a teď to vyfoťte ještě z téhle strany. To je opravdová hříčka přírody.
 • Raději to uschovejte. Budeme to potřebovat při pitvě.
 • Vrať se zpátky! Ošklivý pejsek!
 • Počkat, jestli je tohle jeho slezina, co jsem to pak uřízl?
 • Hej, přežil už někdo infuzi 500ml téhle látky?
 • Sakra, zase nefunguje světlo...
 • Za ledviny se platí pěkné peníze. A tenhle chlápek má dvě.
 • Zůstaňte všichni stát! Ztratil jsem kontaktní čočky!
 • Můžete někdo zastavit tu tlukoucí věc? Ruší mě to.
 • Kéž bych si nebyl zapoměl brýle.
 • No, lidičky, bude to pro všechny z nás zajímavý pokus...
 • Sestro! To nebyl ten člověk, to nebyl ten člověk, kterému jsme měli změnit pohlaví?!
 • Doufám, že už má nějaké děti...
 • Jen klid. Myslím, že je to dost ostré.
 • Sestro, podepsal nám ten pacient souhlas s darováním orgánů?
 • Proč sis teď vzpoměla, že se chceš rozvést?!
 • HOŘÍ! HOŘÍ!! Všichni opusťte sál!

rockworld.blog.cz

7. března 2007 v 14:25 | D |  Ostatní blogy
Vlastně jsem to semka měl dát už dávno..........ale nedal.Je to stránka o grunge,nirvaně,seattlu....................................Grunge ma spoustu slovních asociací.Na tenhle blog sem vlez už asi před půl rokem a částečně mě taky motivoval k tomu abych se na můj vlastní blog úplně nevykašlal.