Leden 2010

Right now

28. ledna 2010 v 14:21 | D |  Hudba
Takže jak jsem slíbil, napíšu článek o kapelách co teď hodně poslouchám. Některý už asi znáte, některý už třeba ani tak moc nee. I když předevčírem jsem se dozvěděl, že jsem strašně málo underground a poslouchám jenom samý známý kapely :D. Takže tady máte teda nějakej ten popík :

Začnu asi od The Bones, je to švédský punk n roll se skvělýma textama a kvalitní muzikou. Tuším že někdy teď mají mít koncert v Praze, což by bylo skvělý.


Další jsou opět Švédi, hrající trošku něco podobnýho jako The Bones, jenom to už je trošičku šmrnclý i glam rockem a těmahle věcma.....Každopádně je to skvělá kapela, ve které je skvěle vyvážená forma a obsah (o tom jsem mluvil v minulým článku...)


Švédskou trojku uzavírají Wolfbrigade.Tahle kapela je už trošku někde jinde, je to spíš taková crusťárna (ale dost profláklá). Tuším že letos hráli na Play Fast Or Don´t, ale nejsem si jistej, nebyl jsem tam :D.


Pak dost poslouchám Blitzkid. Myslím, že už jsem se tu o nich zmiňoval, takže opět žádná novinka. Hrajou takový horrorpunk, a je to fakt mazec. Možná v tom někdo může trošku slyšet Misfits, ale já bych řekl, že čím novější album, tím osobytější styl.


Pak je tu kapela hrající podobný styl jako už zmiňovaní The Bones ( no nevím, asi na to mám tak nějak náladu teď :D), jsou to amíci z Texasu a jmenují se moc hezky: Born To Lose a u nás v Brně hrají poměrně často....


Ano a pak jsou tu kapely mému srdci vskutku blízké, hrající bohulibý styl HC punku. Jenže jsem si uvědomil, že jich je moc, a proto si to nechám na někdy jindy, až zase nebudu vědět o čem psát :D.
Jinak těch kapel je už zase víc než se mi chtělo psát a tohle jsou jen ty co mně zrovna napadly (co sem v ten moment poslouchal....)

O formě a obsahu

26. ledna 2010 v 21:15 | D |  Moje názory atd.
Takže o co jde? Jde o zamyšlení se nad tím, že v mnoha aspektech našeho života se setkáváme se dvěma stránkama věci a to formou a obsahem a jejich vzájemným poměrem co se týče kvality i kvantity. Celkem jsem se nad tím zamýšlel třeba u spousty kapel. Někdy se stane, že to jsou pozérci se skvělou image ale muzika stojí úplně za hovno, postoj žádný zkrátka obsah někde chybí. Pak jsou zase kapely, u kterých je to naprosto naopak. Obě dvě tyhle skupiny skupin abych tak řekl něco postrádají. Protože obě složky jsou důležitý. Spousta lidí vám bude tvrdit,že jde hlavně o obsah, ale k čemu to kurva je, když je to zabalený v otřesný a hnusný formě? Jak se pak má člověk nějak propracovat k tomu obsahu? Protože forma je to, co vás upoutá a co všemu dodává jakousi estetickou hodnotu a obsah tu myšlenkovou. Takže obojí je důležitý ( naprříklad budu mít dvojku z mýho nejoblíbenějšího předmětu - ZSV- jen kvůli tomu,že jsem seminárku odevzdal pozdě a měl jsem tam špatně řádkování,zarovnání a tady tyhle věci....). Takže shrnuto podtrženo : Pro dobrou mylšnku musíte najít odpovídající prostředek vyjádření. Tak.


A teď nějakou muziku. O tom co teď poslouchám napíšu někdy jindy celej článek.Ale poslední dobou z různých důvodů si často pouštím svoje starý alba a občas si zavzpomínám, je to prostě muzika mýho "mládí" (cca 3-4 roky zpět).A hlavně už teď konečeně pořádně chápu ty texty :D.