Květen 2010

Četli jste někdy Utrpení Mladého Werthera?

28. května 2010 v 11:43 | D |  Moje názory atd.
Cítím se mizerně. Nikdy jsem nebyl moc pozitivně naladěný člověk, ale tohle je fakt špatný. Napadlo mně, že jsem hodně sobecký člověk. Ano, je to pravda. A taky je pravda že se v těch všech depkách vyžívám. Ano, je to pravda. Dneska sem se vůbec nevyspal. Piju moc kafe.

Znáte takový ten pocit, kdy se vám na jeden problém nalepí rázem milion dalších a pak je z toho takový hezký komplex? Já moc dobře. Vzpomněl jsem si na knížku co sem četl už někdy na podzim.
Od Goetheho. Utrpení Mladého Werthera. Kdo to nečet doporučuju. Kdo to četl, tomu už asi nic říkat nemusím.

Nedávno měla spolužačka v hudebce referát o Nirvaně. Já je pořádně poslouchal tak když mi bylo 13-14. Když vykládala o Kurtovi, uvědomil jsem si nakolik mi byl podobný. Myslím povahou, ne životníma peripetiema a tak. Jenom prostě jako člověk. Tak je te´d hodně poslouchám. Ono to zase po nějké době přejde, ale je to kapela ke které se dycky vracím.

Facebook mám pořád zrušenej, říkal sem si, že to vydržím aspoň měsíc, tkaže mám splněno. Ale dost možná ho budu mít zrušenej napořád. Nebo si ho zítra založím, nevím. Ale příjde mi, že by mi v téhle chvíli jedině ještě víc škodil. Navíc už si ho založila i má mladší sestra.

A k té Nirvaně. Dneska jsem se pokoušel naučit pár jejich písniček an kytaru. No nevím ale texty to jsou skvělý.


I'm so happy 'cause today
I found my friends
They're in my head
I'm so ugly, but that's okay
Cause so are you
Broke our mirrors
Sunday morning is everyday for all I care
And I'm not scared
Light my candles
In a daze cause I found god

Yeah, yeah, yeah

I'm so lonely
That's okay I shaved my head
And I'm not sad
And just maybe I'm to blame for all I've heard
But I'm not sure
I'm so excited, I can't wait to meet you there
But I don't care
I'm so horny but that's okay
My will is good

Yeah, yeah, yeah

I like it - I'm not gonna crack
I miss you - I'm not gonna crack
I love you - I'm not gonna crack
I kill you - I'm not gonna crack

I'm not like them
But I can pretend
The sun is gone
But I have a light
The day is done
But I'm having fun

I think I'm dumb
Or maybe just happy
Think I'm just happy

My heart is broke
But I have some glue
Help me inhale
And mend it with you
We'll float around
And hang out on clouds
Then we'll come down
And have a hangover
Have a hangover

Harder than rock

19. května 2010 v 8:54 | D |  Hudba
Už dlouho sem tu nepsal o muzice tak to musím napravit. Říkal jsem cca před půlrokem že semka hodím pár kapel hrající mému srdci blízký styl hc/punku....

Začnu od jedné z mých nejoblíbenějších kapel, Monster Squad. Jsou z Kalifornie, nicméně na jejich muzice se to prakticky vůbec nepodepisuje. Je to nášup, ale vždycky melodii minimálně vycítíte, texty jsou taky super, řekl bych že i dost zabíhají do takové existenciální roviny ( na klišé si moc nepotrpí a to se mi líbí, žádný fuck off fuck off...). A jinak jen tak pro zajímavost, zpěvák mi řpíjde trošku podobnej Tedovi z HIMYM :D:D

A tohle je jejich fotka z Brna :-).
Další jsou Krum Bums z Texasu ( ano, zase amíci...). Zní dost podobně jako Monster Squad bych řekl, jenom do toho občas prohodí nějakou lidovou melodii (myslím, že mají celkem hispánský kořeny). Takže tak...


Obtrusive jsou Němci, a jsou hrají poměrně melodicky. Každopádně se mi jejich muzika hodně líbí. Rozhodně třeba víc než SS-Kaliert, kteří sice nejsou špatní, ale mně nikdy až zas tak neoslovili.Další Němci, Rejected Youth. Jsou celkem politicky zaměření, a taky hrají o poznání melodičtěji ( už to snad ani není HC ). V jednom klipu s nima zpívá i Mark Unseen z The Unseen (o těch tu už byla řec, mimochodem už je to rok od jejich koncertu....čas strašně letí), kterej pomáhal třeba i The Rabble,A Global Threat a má navíc ještě vlastní kapelu Ashers.Jo a to by už snad stačilo, tohle je jen takový reprezentativní výběr toho, co se mi líbí nejvíc. Pak jsou tu samozřejmě ještě mraky kapel ze všech možných končin světa, ale o tom někdy příště...

A pokud vás vážně hrozně zajímá co poslouchám i když o tom nepíšu na blog, hoďtě očko na moje lastko: Last.fm

Mám ho jen chvíli, takže tam toho zatím moc není, ale časem přibude. Určitě.

Some good news

11. května 2010 v 22:46 | D |  Hudba
Dneska na mě zase padly chmury, tak jsem se rozhodl poslechnout si mou klasiku pro tyhle nálady : Soundgarden. A shodou okolností jsem zjistil, že se dali zase dohromady. Je to skvělá zpráva, hlavně kvůli tomu co Cornell poslední dobou zpíval za sračky. Už tuhle muziku teda moc neposlouchám,ale SG vždycky budou jedna z mých srdcovek a tak mi to udělalo vážně radost. Tadyk to máte oficiélně : Nějaký americký stránky .

K jejich muzice mám citový pouto, ať si o nich říká kdo chce co chce (že je to nuda/pomalý/divný/sračky).

So:

I'll be going down for the rest of the slide/
While the rest of you harvest the gold

And the wreck of you
Is the death of you all
And the wreck of you
Is the break and the fall
I'm the wreck of you
I'm the death of you all
I'm the wreck of you
I'm the break and the fall


If one day you feel alone

1. května 2010 v 14:31 | D |  Hudba
Jenom taková vskuvka. Nedávnou jsem si náhodou od spolužačky půjčil jejího Joye. Pročetl jsem si ho a pak mi řekla, ať prej v něm najdu nejhezčí slečnu/ženu. A já úplnou náhodou našel Gabrielu Cilmi. Málem jsem na ni zapomněl, ještě když jsem sledoval muziku i v televizi tak se mi hrozně líbila (ačkoliv jsem znal jenom jednu písničku). Sweet about me. Ona je vážně krásná, navíc vypadala tak přirozeně,měla relativně dobrej styl,hezky zpívala a hlavně měla charisma. Teďkon dělá nějaký diskosračky, ve kterých bych ji nepoznal (pod tunou makeupu je její kouzlo osobnosti k nenalezení ). Ale když nikde jinde, tak v tomhle klipu je krásná. Jenom ti týpci co s n hrajou jsou dost divní :D.