Únor 2011

Pár taktů

20. února 2011 v 13:45 | D |  Hudba
Hrůza. Co mám fajsbuk a last.fm zanedbávám nehorázně blogísek (:D). Protože důležitý myšlenky lze napsat jendou větou do statusu a co poslouhcáte každej může vidět na last.fm. Takže jsem sem už dlouho nepsal o tom co poslouchám a jsem ve skluzu asi 50 novejch kapel :D. Takže vyberu jen to co mě fakticky zaujalo poslední dobou a zbytek sem dám někdy příště, aspoň budu mít o čem psát pak :D. Víceméně pořád poslouchám muziku víc nebo míň šmrnclou punkem. Jen jde o to jak moc :).

Takže určitě to jsou Yeah Yeah Yeahs zaprvé. Je to Newyorská banda kolem zpěvačky Karen O (napůl polka napůl korejka), která je úžasná. Kytarista je profi fotograf a k tomu ještě hraje v nějaký hc punkový kapele (čímž mi udělal velkou radost :D). Jejich styl je asi indie (styl o kterým nikdo neví co vlastně je zač ale každej to poslouchá :D), mixlej artpunkem a různejma takovejma srandama, taky záleží na albu. Ale pokud jste stylový dítko z většího města a ráda nosítě legíny /holka/ nebo uplý džíny /borec/ je to muzika pro vás.Mindless Self Indulgence. Celkem magoři. Nejenom co se týče hader,muziky ale i co se týče živých vystoupení. Hrají industrial jungle pussy punk :D (tu škatulku si vymysleli sami :D). Poslouchám to když potřebuju zlepšit náladičku.


A teď neco intimnějšího. The Gaslight Anthem. Takhle nějak by zněl Bruce Springsteen, být pankáč :D. Moc hezký písničky se skvělýma textama. Místy dost melancholický, aspoň na mě to tak působí, ale to není na škodu. Budou teď někdy v Práglu, takže bych je rád viděl. Maj i videoklipy, ale tuhle písničku mám nejradši, hlavně refrén. Možná si při poslechu vzpomenete na Against me!


Tak nevím, tři je hezký číslo, ale poslouchám toho hodně, takže asi nestačí. O psychobilly jsem už sem mylsím článek dával, ale nemluvil jsem v něm o samotných zakladatelech tohohle stylu, kteří někdy bývají považování za jedinou opravdovou psychobilly kapelu. Angličtí The Meteors.Možná to vypadá, že sjem trochu vyměkl, ale tak to není. Jen ty tvrdší kapely uvedu v ěnjakým spešl článku. Poslouchám teď hodně crustpunkových a screamo kapel, takže je sem hodím časem. Tak příjemnej poslech :).

Spirála

15. února 2011 v 16:14 | D |  Moje názory atd.
Takže depky. Jsou super, můžete je mít kvůli malichernostem i kvůli fakt vážným věcem. Nejsou k ničemu, jen se cítíte mizerně a nikam to nevede. Všechny nahromaděný komplexy vám explodují v hlavě a vy si připadáte jako někdo kdo snad ani nemá právo žít. Všechno na čem vám záleží jde doprdele a s nikým si nerozumíte. Cítíte se prostě mizerně a to i proto, že víte, že VY jste na tom vlastně ještě relativně dobře, jelikož spousta lidí nemá co jíst.
A teď co s tím. Můžete se zabít. Jo můžete. POkud ztratíte naději, dokud nějakou nemáte, vzpomeńte si na tohle: Je to spirála. Celej život je spirála. Jendou se daří jednou ne. SVět není spravedlivej ani omylem, ale to neznamená, že vy budete pořád ti, kteří na tom budou biti. To je celý, prostě to brát jak to je.
K tomuhle mě ponouknula jedna super básnička od Mika DeLongpreho, nemát o chybu. Ten týpek sice evidentně silně vykrádá Bukowskiho,ale je to čech a tak to nevadí, jelikož je to pak blíž našemu prostředí ve kterým žijem, tadyk máte odkaz: Tadyk kliněte

A to je všechno co jsem vykoumal. Mrdá mě počasí, zima je hrozný období, nedá se zevlit v parku a je brzo tma. A nesvítí slunko a pak je mi smutno. Ale aspoń je na co se těšit. Těším se až někam vyrazím pryč. Na nějakou cestu. Co jsem dočet On the Road od Kerouaca tak o tom neustále sním. Skvělá knížka. Takže jen čekám až bude krásně.